کشیدگی ردیف و محتوا

شرکت پارس آوین تراوا

اطلاعات بیشتر
Membrane-image
تاریخچه شرکت

پارس آوین تراوا

در سال 1392، گروه شرکت­های تأمین و انتقال آب خلیج فارس (واسکو) با سرمایه گذاری مستقیم شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (سهامی عام)، شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی عام) جهت اجرای پروژه­ های تأمین آب شرب و صنعتی فلات مرکزی ایران تأسیس گردید. عملیات اجرایی این پروژه هم اکنون نزد شرکت مهندسی توسعه آب آسیا (سهامی عام)، از گروه شرکت­ های تأمین و انتقال آب خلیج فارس، در حال پیشرفت می­ باشد. قطعه نخست این طرح به طول 305 کیلومتر از خلیج فارس به سیرجان با صرف هزینه ی بیش از 16 هزار میلیارد ریال در آبان ماه سال 1399 به بهره برداری رسید.
در راستای اجرا و تکمیل این مگاپروژه، در سال 1400 شرکت پارس آوین تراوا (سهامی خاص) با سرمایه گذاری شرکت­ بین المللی معدنی و صنعتی سی پی جی پارس، شرکت مهندسی آب آسیا، شرکت مهندسی و بازرگانی سی پی جی، شرکت احداث صنایع و معادن سرزمین پارس (پامیدکو) و برخی دیگر از شرکت ­های سرمایه گذاری با هدف تأمین و بومی سازی تجهیزات کلیدی صنعت شیرین سازی و با اولویت تولید ممبران ­های اسمز معکوس افتتاح گردید.

ماژول غشایی مارپیچی، فیلتر بسته بندی شده محکمی است که در آن ها یک غشای نیمه تراوا به دور یک لوله مرکزی شبیه به یک رول پارچه پیچیده می شود. کاغذ غشا در یک طرف لبه ها مهر و موم شده است و یک توری فاصله دهنده مخصوص بین هر دولایه آن قرار داده میشود تا آب شوری که از یک طرف ماژول وارد میشود بتواند بین صفحات غشا جریان پیدا کند. در داخل ماژول هنگامی که آب با فشار بالا وارد می شود ، تنها آب خالص از سطح غشاء عبور کرده و فیلتراسیون اتفاق می افتد. و از طرف دیگر ماژول، آب تصفیه شده از لوله مرکزی و پساب شور از اطراف آن خارج میشود.
در صورت نیاز برای دستیابی به سطوح جداسازی و غلظت مورد نظر، این ماژول ها را می توان به صورت موازی و سری در داخل محفظه هایی که از جنس فایبرگلاس یا فولاد ضد زنگ هستند، قرار داد که اتصالات لوله کشی فشار قوی در دو طرف این محفظه ها تعبیه میشود. پیش از این محفظه ها پمپ هایی برای ایجاد جریان پر فشار در حدود 55 تا 60 بار در داخل ماژول فیلتر تعبیه می شوند ، همچنین از یک شیر کنترل فشار بر روی خروجی جریان پساب برای تنظیم دبی خروجی و ایجاد مقاومت در برابر فشار در داخل ماژول استفاده می شود و سرعت الکتروموتور پمپ در ورودی برای ایجاد سطح فشار مورد نظر کنترل می شود. سیستم های تصفیه غشایی مارپیچی ساخته شده توسط پارس آوین تراوا دارای تجهیزات ابزار دقیق بر روی مسیر لوله ها برای اندازه گیری جریان، فشار و رسانایی الکتریکی مایع در هنگام فیلتراسیون هستند.

تکنولوژی ممبران

اطلاعات تماس شرکت پارس آوین تراوا

 آدرس شرکت: تهران، خیابان نلسون ماندلا، نبش خیابان ناوک، پلاک 17، واحد 10

کد پستی: 1518643134

شماره تماس: 02188879081

وب سایت: parsavinco.com